Suze, teror Darka Lazovića, 5 komada, emocije, gol u 90. minutu za pobedu! Veče za pamćenje! Toti se u stilu oprostio od Rome!

serija a, 38. kolo

Šta reći, a ne zaplakati...

Objavljeno: 21:47h

Umesto potpunog slavlja, velika drama!

Oproštaj Frančeska Totija od dresa Rome umalo je prerastao u pravu katastrofu za klub iz Večnog grada, koji je tek u 90. minutu golom Dijega Perotija srušio Đenovu na Olimpiku u doneo Rimljanima direktan plasman u Ligu šampiona – 3:2 (1:1).

U kvalifikacije za elitno takmičenje će Napoli, kojem pobeda nad Sampdorijom (4:2) na kraju ipak nije ništa značila.

Rominu sudbinu ove večeri u glavnom gradu Italije u potpunosti je držao srpski internacionalac Darko Lazović, koji je namestio vodeći gol Pelegriju u tećem minutu, postigao izjednačujući pogodak u 79, a onda u 82. minutu pogodio stativu domaćeg gola.

Bivši igrač Crvene zvezde je tada kao uragan pobegao odbrani Rome, lobovao Ščensnog, ali je lopta umesto u golu Vučice završila na stativi.