SIMULTANKA NIKOLE KNEŽEVIĆA U KRUŠEVCU: Napredak kao statista u predstavi magičnog Zvezdinog deteta (VIDEO/FOTO)

PLEJ-OF SUPERLIGE SRBIJE, 6. KOLO

Fantastičan meč talentovanog veziste crveno-belih

Objavljeno: 21:00h
Veljko Petrović

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Napredak u Kruševcu sa 4:0 u šestom kolu plej-ofa Superlige Srbije.

Vladan Milojević, trener crveno-belih dao je priliku Ivanu Guteši na golu, a počeli su i Radojević, Mimović, Knežević, Šljivić i Sremčević.

Viktor Radojević na utakmici Napretka i Crvene zvezde u Kruševcu
Viktor Radojević na utakmici Napretka i Crvene zvezde u Kruševcufoto: Starsport©

Prvu veliku šansu videli smo kada je Žan-Filip Kraso prošao po desnoj strani i zavrnuo do Aleksandra Kataija, ali je Vladimir Savić odbranio udarac.

U osmom minutu majstorski je iz voleja pogodio Nikola Knežević posle duplog pasa sa Aleksandarom Kataijem.

Vladimir Savić istakao se ponovo u 15. minutu kada je zaustavio pokušaj Žana-Filipa Krasoa sa 20 metara.

Prvu priliku Napredak je imao u 32. minutu posle dobre kontre. Kapiten Nebojša Bastajić je sve sam uradio, ali pravo u Ivana Gutešu.

Žan-Filip Kraso na utakmici Napretka i Crvene zvezde u Kruševcu
Žan-Filip Kraso na utakmici Napretka i Crvene zvezde u Kruševcufoto: Starsport©

Šest minuta kasnije u strelce je mogao da se upiše Nemanja Milunović pošto je šutirao pored stative na centaršut Gelora Kange.

Posle pogotka, Nikola Knežević je u 42. minutu upisao asistenciju, a do prvenca je došao Uroš Sremčević.

U prvom minutu nadoknade nova asistencija Kneževića. Magično je podvalio loptu Aleksandru Kataiju za 0:3 na poluvremenu.

Saša Marjanović je u 48. minutu poslao loptu ka Slobodanu Stanojloviću, a on je istu primio i šutirao preko gola.

Dva minuta kasnije Aleksandar Katai je probao iz prve iz kaznenog prostora, ali je Vladimir Savić izašao kao pobednik.

Detalj sa utakmice Napretka i Crvene zvezde u Kruševcu
Detalj sa utakmice Napretka i Crvene zvezde u Kruševcufoto: Starsport©

U 57. minutu je Naser Điga pokušao da iznenadi Savića, a na drugoj strani je Guteša bio brži od Filipa Jovića u nastavku akcije.

Šest minuta kasnije u trostrukoj izmeni gostiju na terenu se našao i oporavljeni Kosta Nedeljković koji će naredne sezone nositi dres Aston Vile.

Vladimir Savić na utakmici Napretka i Crvene zvezde u Kruševcu
Vladimir Savić na utakmici Napretka i Crvene zvezde u Kruševcufoto: Starsport©

Andrija Majdevac je u 68. minutu tražio faul koji nije dosuđen. U nastavku akcije je Katai bio asistent, a Sremčević se upisao u strelce po drugi put.

Od 76. do 85. minuta naizmečno su pretili Điga i Radojević, a poslednje dešavanje vredno pomeno usledilo je u 86. minutu.

Tada je Uroš Sremčević bio nezadovljan jer nije dobio faul pošto ga je Damir Sadiković zakačio rukom po licu u šesnaestercu.