SPEKTAKL CRVENE ZVEZDE I RADNIČKOG: Kragujevčani pali u Beogradu posle "vatrometa" od pet golova (VIDEO/FOTO)
Radost In-beoma Hvanga i Šerifa Endiaeja, Foto: Starsport©

PLEJ-OF SUPERLIGE SRBIJE, 5. KOLO

Meč za uživanje izabranika Vladana Milojevića i Feđe Dudića

Veljko Petrović

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički Kragujevac u spektakularnoj utakmici odigranoj na stadionu "Rajko Mitić."

Crveno-beli su slavili sa 3:2 u petom kolu plej-ofa Superlige Srbije, a samo u prvom poluvremenu videli smo pet golova.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Radničkog iz Kragujevca
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Radničkog iz Kragujevcafoto: Starsport©

U 19. minutu je Srđan Mijailović klizećim startom osvojio loptu u duelu sa Vidovićem, a onda je uputio oštru loptu gde je Šerif Endiaje pogodio petom.

Kragujevčani do izjednačenja dolaze samo pet minuta kasnije kada je Vasilije Đurić matirao Omrija Glazera posle centaršuta Matija Gluščevića.

Radost gostiju nije trajala dugo jer se po drugi put u strelce upisao Endiaje u 29. minutu posle udarca glavom na centaršut Pitera Olajinke.

Piter Olajinka drugu asistenciju upisao je u 35. minutu kada je izbacio dvojicu čuvara na desnom delu, a onda dao povratnu loptu In-beom Hvangu.

Nisu se predavali izabranici Feđe Dudića pošto je Sail Vižđi smanjio rezultat u 38. minutu.

U drugom poluvremenu mirniji ritam u odnosu na prvi deo igre, a u 65. minutu je Piter Olajinka tražio penal.

Besim Šerbečić je odgurnuo Nigerijca sa obe ruke, ali sudija Nenad Minaković nije video da je bilo nedozvoljenog intenziteta.

Piter Olajinka na utakmici Crvene zvezde i Radničkog iz Kragujevca
Piter Olajinka na utakmici Crvene zvezde i Radničkog iz Kragujevcafoto: Starsport©

U 80. minutu Jovan Šljivić bio je najbliži golu, ali je sa nekoliko metara pogodio u glavu dobro postavljenog Stojana Lekovića.

Golman Šumadinaca bio je spreman i u nastavku kada je In-beom Hvang šutirao jako po zemlji.