Lionel Mesi, Foto: YURI CORTEZ / AFP / Profimedia

debakl

Nije se proslavio

Lionel Mesi je na tlu Evrope četiri puta osvajao Ligu šampiona, ali onu koja se igra u Severnoj i Centralnoj Americi može samo da sanja.

Naime, njegov Inter Majami eliminisan je u četvrtfinalu.

Meksički Monterej je, posle pobede na Floridi rezultatom 2:1, slavio i na domaćem terenu rezultatom 3:1 i sa ukupnih 5:2 se plasirao u polufinale.

Tamo ga očekuje okršaj sa još jednim klubom iz MLS lige, Kolumbus Kruom.

Meksički velikan je dominirao u revanš meču i zasluženo stigao do pobede.

Brendon Vaskez je u 31. minutu pogodio za 1:0, da bi u razmaku od 58. do 64. minuta postigao još dva pogotka.

Prvo je spektakularan gol postigao German Berteram, a potom je na 3:0 povisio Hesus Galjardo.

Do kraja meča Inter iz Majamija je ostao sa igračem manje nakon crvenog kartona (dva žuta) za Đordija Albu. Uspeli su desetkovani gosti sa Floride da ublaže poraz, a strelac je u 85. minutu bio Dijego Gomez na asistenciju Lea Mesija.

U drugom četvrtfinalnom meču Pačuka je u Meksiku pobedila Heredijano rezultatom 2:1 i sa ukupnih 7:1 se plasirala u polufinale, gde će odmeriti snage sa rivalom iz domaćeg prvenstva, Amerikom.