DRAMA U MONCI: Jovićevo POMRAČENJE uma u porazu Milana
Luka Jović napušta teren nakon crvenog kartona protiv Monce, Foto: Alberto Mariani/LaPresse/Shutter / Shutterstock Editorial / Profimedia

serija a

Nije ovo sebi smeo da dozvoli

Objavljeno: 22:58h

Fudbaleri Monce savladali su na domaćem terenu Milan rezultatom 4:2 u okviru 25. kola Serije A.

Monca je sada 11. na tabeli sa 33 boda, dok je tim sa San Sira treći sa 52 poena.

Domaćin je u završnici prvog poluvremena postigao dva gola. Mateo Pesina bio je precizan u 45. minutu za 1:0, a na 2:0 povisio je Dani Mota u šestom minutu nadoknade.

Srpski napadač Luka Jović je od starta krenuo utakmicu, a u 53. minutu naseo je na provokaciju protivničkog fudbalera i dobio direktan crveni karton.

On je udario igrača Monce, a sudija mu je prvobitno pokazao žuti karton, ali je nakon pregledanja VAR snimka promenio svoju odluku i isključio Srbina.

Ipak, Milan se nije predavao. Stefano Pioli je napravio hrabru izmenu i umesto Ismaela Benasera uveo Olivijea Žirua. Francuz je u 65. minutu smanjio na 2:1, a potom je Kristijan Pulišić u 88. minutu doneo Milanu 2:2.

Gosti sa San Sira, ipak, nisu izdržali. Varen Bondo u 90. pogađa za 3:2 na asistenciju Danijelea Maldinija, a Lorenco Kolombo je potvrdio pobedu Monce golom u 95. minutu.