ZVEZDINA RUTINA U NOVOM PAZARU NA PRAZNOM STADIONU! Crveno-beli prebacili pritisak na Partizan (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Crvene zvezde u Novom Pazaru, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 21. KOLO

Gelor Kanga upisao gol i asistenciju u prvom poluvremenu. Domaćin u nastavku zaigrao dosta bolje, ali je Omri Glazer ostao nesavladan

Objavljeno: 16:05h
Veljko Petrović

Fudbaleri Crvene zvezde iskoristili su prazan stadion u Novom Pazaru i pobedili istoimenog domaćina sa 3:0 u 21. kolu Superlige Srbije.

Crveno-beli su tako preuzeli prvo mesto sa dva boda više od Partizana koji svoj meč igra protiv IMT-a od 16.15 na domaćem terenu.

1 / 5 Foto: Starsport©

Nikola Karaklajić, nekadašnji omladinac Beograđana zapretio je u drugom minutu pošto je šutirao u bliži ugao, ali u spoljni deo mreže.

Bio je dobro postavljen Nikola Mirković posle šuta Pitera Olajinke u šestom minutu, ali je tri minuta kasnije kapitulirao.

Detalj sa utakmice Novog Pazara i Crvene zvezde
Detalj sa utakmice Novog Pazara i Crvene zvezdefoto: Starsport©

Slobodan udarac izveo je Gelor Kanga, a posle centaršuta iz prekida glavom je pogodio kapiten Aleksandar Dragović. Zakasnio je Sead Islamović.

Kapiten Sejduba Suma izveo je korner u 17. minutu, glavom je probao Adetunđi Adešina, ali preko gola.

Nikola Mirković našao se na mukama u 35. minutu pošto je paradom sačuvao mrežu kada je centrirao Gelor Kanga, a glavom pokušao Uroš Sremčević.

Samo 60 sekundi kasnije glavni sudija Danilo Nikolić pokazao je na penal pošto je Naser Điga fauliran kada je glavom u padu pokušao da šutira.

Nekoliko minuta gledao se snimak u VAR sobi, ali je udarac sa 11 metara potvrđen i Gelor Kanga je posle asistencije upisao i gol u 40. minutu.

U 49. minutu Đin-ho Đo koji je ušao na poluvremenu je šutirao posle ubacivanja po desnoj strani, ali odličan je bio Omri Glazer.

Posle toga je usledio korner i šut Nikole Karaklajića, ali lopta odlazi pored gola.

Zaigrao je domaćin dosta bolje u drugom poluvremenu, a u 73. minutu Filip Knežević je lepo pronašao Đoa u kaznenom, ali je Dragović izbacio loptu.

Osam minuta kasnije treće slavlje gostiju. Hvang je centrirao iz kornera, a Šerif Endiaje je kolenom skrenuo loptu u mrežu posle šuta Nasera Đige.

Nikola Knežević je imao poslednju priliku u 87. minutu kada je gađao iskosa sa leve strane u dalji ugao, ipak nije bio dovoljno precizan.