LK: Tadić odveo Fener do prvog mesta, Zrinjski uzeo bod zahuktaloj Vili!
Dušan Tadić na meču protiv Spartaka iz Trnavr, Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

zanimljivi mečevi

Rasplet na terenima širom Evrope

Objavljeno: 22:23h

Fudbaleri Fenerbahčea osvojili su prvom mesto u grupi H Lige konferencija.

Istanbulski velikan je u okviru poslednjeg, šestog, kola grupne faze na svom terenu deklasirao Spartak iz Trnave rezultatom 4:0.

Dušan Tadić je odigrao sjajan meč, on je prvo u 36. minutu asistirao Ferdiju Kadiogluu za vodeći gol, a potom je u 48. minutu sa penala pogodio stativu, ali se lopta od golmana Dominika Takača odbila u gol.

Pobedu Fenera potvrdio je Edin Džeko golovima u 59. i 61. minutu.

Pored Turaka dalje ide i Ludogorec, koji je na svom terenu i direktnom duelu za prolazak savladao Noršelend rezultatom 1:0.

Jedini gol postigao je Jakub Pjotrovski u 79. minutu.

Danci su tako eliminisani iako su postigli ubedljivo najviše, ali i primili najmanje golova u grupi.

Zrinjski se oprostio na sjajan način od LK.

Bosanci su na svom terenu odigrali nerešenim rezultatom 1:1 protiv Aston Vile.

Gosti iz Birmingema poveli su golom Nikolasa Zaniola u 61. minutu, a Matija Malekinušić je u 87. doneo veliki bod šampionu BiH.

Legija Radovana Pankova je u direktnom duelu protiv AZ Alkmara izborila plasman u nok-aut fazu.

Poljski klub je u Varšavi slavio rezultatom 2:0 golovima Jurija Ribeira i Blaža Kramera. Gosti iz Alkmara od 53. minuta igrali su sa igračem manje nakon što je isključen Bruno Martins Indi.

Aberdin je sa 2:0 pobedio Ajntraht, golovima Duka u 41. i Soklera u 74. minutu, dok je PAOK slavio nad HJK iz Helsinkija (4:2).

Bojan Radulović je doneo prednost gostima u šestom minutu, ali je usledila serija golova solunskog tima.

Odzoev je pogodio u 37, Konstantelias u 47, autogol je u 53. postigao Toivio, da bi se Murg u 85. minutu takođe upisao u strelce. Hetemaj je iz penala u drugom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

PAOK je završio kao prvi u grupi sa 16 bodova, Ajntraht je drugi sa devet, Aberdin treći sa šest, a HJK poslednji sa dva poena.