KRVAV DERBI: Brazilski policajci TUKLI navijače Argentine, golman ih branio, pa Otamendi utišao Marakanu! (VIDEO)
Derbi Brazila i Argneitne je doneo više bure na tribinama, Foto: CARL DE SOUZA / AFP / Profimedia, EPA/Andre Coelho, EPA/Antonio Lacerda

JUŽNE AMERIKE

Kapiten Lionel Mesi je odveo "Gaučose" u svlačionicu gde su ostali pola sata

Objavljeno: 08:52h

Fudbalska reprezentacija Argentine je kao gost pobedila Brazil 1:0 u derbiju južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026, a koji su obeležili veliki neredi.

Jedini gol je postigao kapiten Benfike Nikolas Otamendi golom u 63. minutu posle centaršuta iz kornera Đovanija Lo Selsa.

Viđeni su incidenti na tribinama, najpre je izbikla tuča huligana obe ekipe, a onda su brazilski policajci, ali i redari, tukli navijače aktuelnog svetskog prvaka.

Kapiten Lionel Mesi je odveo "Gaučose" u svlačionicu gde su ostali pola sata i na teren su se vratili tek nakon što se sve smirilo, a prethodno je čak i golman Argentine Damijan Martines skočio na jednog policajca kako bi ga sprečio da bije njegove sunarodnike.

1 / 5 Foto: EPA/Andre Coelho

Domaći su ostali sa desetoricom na terenu u 81. minutu kada je direktan crveni dobio Žoelinton.

Argentina vodi na tabeli sa 15 bodova, dok je Brazil tek šesti sa sedam osvojenih poena, ali i kvalifikacije su tek na trećini pošto je odigrano šest od 18 kola.

Brazil sledeći meč igra sa Ekvadorom, dok će Argentina odmeriti snage sa Čileom.