ŽELEZNIČAR SLAVIO POSLE DVA PENALA: Pančevci prekinuli crnu seriju!
Velika pobeda za Železničar, Foto: Starsport©

superliga srbije

Ekipa iz Pančeva slavila nakon preokreta

Fudbaleri Železničara ostvarili su pobedu nad ekipom IMT u Pančevu rezultatom 3:1 (1:1) u poslednjoj utakmici 12. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Na stadionu poznatom kao "Zelena oaza," Železničar je uspeo da preokrene rezultat i zabeleži svoju drugu pobedu u ovoj sezoni, koja predstavlja istorijsku sezonu za klub jer su se plasirali u elitnu ligu. Ovo je takođe prva pobeda na njihovom novom stadionu na obali Tamiša.

Prvi gol na utakmici u Pančevu postigao je Vukić već u osmom minutu, donoseći prednost timu IMT-a. Međutim, u 28. minutu, Stefan Hajdin je postigao gol i izjednačio rezultat, što je označilo put ka preokretu Železničara tokom drugog poluvremena.

Oba gola za Železničar postignuta su iz penala, a oba penala su dosuđena zbog prekršaja Nikole Savića, prvog u 73. minutu i drugog u 83. minutu zbog igranja rukom.

Eugen Pavlov i Dario Grgić su bili precizni iz jedanaesterca, što je donelo pobedu Pančevcima.

Nakon ove utakmice, Železničar ostaje na poslednjem mestu na tabeli sa sedam osvojenih bodova, dok IMT zauzima 11. poziciju sa četiri boda više.