PA, DA LI JE MOGUĆE: Engleski tim posle devet kola ima NULA datih golova, ali to nije sve!
Čeltenam, Foto: EPA/TOBY MELVILLE / POOL

hit

Ovo se retko viđa, ali baš retko

Neverovatna priča stiže iz Engleske.

Fudbaleri Čeltenama, koji nastupaju u trećem rangu takmičenja, ove sezone nisu postigli niti jedan gol.

Oni su posle devet kola Lige 1 na poslednjoj poziciji sa samo jednim osvojenim bodom i gol razlikom 0:15.

Čeltenam je čak četiri puta poražen minimalnim rezultatom, pa i pored nula datih golova ima pristojnu gol razliku posle devet kola.

Fudbaleri ovog kluba uputili su 88 udaraca u preko 810 minuta fudbala, ali nijednom nisu mogli da pogode tamo gde treba.

Čeltenam je napustio najbolji strelac iz prošle sezone Alfi Ben Mej, ali to svakako ne može da bude izgovor za katastrofalnu statistiku.

Čeltenam je u pripremnom periodu na sedam utakmica postigao 17 golova, pa niko nije mogao da očekuje ovako užasan start sezone.

Situacija postaje još zanimljiva, ekipa je odigrala, pored devet ligaških, i još dva kup meča.

U okviru Liga kupa poraženi su od Birmingema rezultatom 2:0, a u okviru EFL kupa Bristol Roversi su ih razbili rezultatom 4:1.

Iako su protiv Bristola postigli gol, taj pogodak nije bio delo nijednog igrača Čeltenama, već autogol.

U narednom kolu ovaj tim igra protiv Linkolna, pa će to biti prilika da se stigne do prvog gola u sezoni.

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU