ENGLEZI NEMAJU VIŠE MAKSIMALAN UČINAK: Švedska UNIŠTILA Estoniju! (FOTO)
Detalj sa utakmice Ukrajina - Engleska, Foto: PressFocus / ddp USA / Profimedia

kvalifikacije za evropsko prvenstvo

Andora i Belorusija podelili su bodove pošto su odigrali nerešeno 0:0

Objavljeno: 20:25h

Fudbaleri Ukrajine i Engleske odigrali su u Vroclavu nerešeno 1:1, u utakmici petog kola Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ukrajina je povela u 26. minutu golom Oleksandra Zinčenka, da bi bod Engleskoj doneo Kajl Voker u 41. minutu.

Domaćin utakmice bila je Ukrajina, koja zbog rata mečeve igra van zemlje.

Švedska je u Talinu pobedila Estoniju sa 5:0, u četvrtoj utakmici Grupe F.

Gosti su poveli preko Viktora Gjekereša u 18. minutu, a do kraja poluvremena golove su postigli Dejan Kuluševski u 24. i Aleksander Isak u 39. minutu.

Pobedu Švedske u nastavku su potvrdili Robin Kvajson u 75. i Viktor Klason u drugom minutu nadoknade.

Ranije danas u ovoj grupi Belgija je kao gost pobedila Azerbejdžan sa 1:0.

Belgija i Austrija imaju po 10 bodova na vrhu Grupe F, Švedska ima šest, a Estonija i Azerbejdžan po jedan bod.

U istom terminu u utakmici petog kola Grupe I, odigran je i meč između Andore i Belorusije koji je završen nerešeno 0:0.