GUDELJ TRAGIČAR! Srbin promašio penal, Siti osvojio Superkup Evrope (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Mančester sitija, Foto: Angelos Tzortzinis / AFP / Profimedia

NEMANJINA PREČKA!

U regularnom toku bilo je 1:1

Objavljeno: 23:35h

Tragičar Nemanja Gudelj! Srbin je promašio penal (pogodio prečku) za Sevilju i doneo Mančester sitiju prvi i istorijski trofej u Superkupu Evrope.

"Građani" su pobedili posle boljeg izvođenja jedanaesteraca sa 6:5, dok je posle regularnih 90 minuta bilo 1:1.

Osvajač Lige Evrope poveo je u 25. minutu kada je Markos Akunja pronašao Jusufa En Nesirija, a Marokanac je nadskočio Gvardiola i pogodio glavom.

U 50. minutu En Nesiri je mogao da reši pitanje pobednika, ali je Ederson maestralno sačuvao svoju mrežu.

Osvajač Lige šampiona izjednačio je u 63. minutu kada je Kol Palmer iz drugog plana pobedao i glavom prebacio Bonoa na centaršut Rodrija.

En Nesiri je mogao da bude heroj dva minuta kasnije jer je bio u situaciji jedan na jedan sa Edersonom, ali ponovo je Brazilac izašao kao pobednik.

Na drugoj strani Jasin Bono bio je siguran posle šuteva Kola Palmera i Džeka Griliša.

Detalj sa utakmice Mančester sitija i Sevilje
Detalj sa utakmice Mančester sitija i Seviljefoto: Michael Zemanek / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nemanja Gudelj jeste na kraju bio tragičar, ali je odigrao maestralno protiv Erlinga Holanda i Norvežanin se nije mnogo isticao.

Njegov saigrač, golman Marko Dmitrović presedeo je ceo meč na klupi.

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU