HAJDUK SRUŠIO DINAMO NA MAKSIMIRU: Petković TRAGIČAR, Livaja čovek odluke
Dinamo-Hajduk, Foto: Li Xuejun / Xinhua News / Profimedia

spektakl na startu prvenstva

Preokret Splićana

Objavljeno: 22:35h

Dinamo i Hajduk su otvorili novu sezonu u hrvatskom prvenstvu, a Splićani su slavili sa 2:1 na "Maksimiru".

Tako su im se revanširali za poraz od prethodnog vikenda kada je Dinamo osvojio trofej Superkupa Hrvatske.

Poveli su domaći golom Petkovića u 35. minutu, na asistenciju Špikića.

Ipak, upravo je Petković bio tragičar, loše je izveo jedanaesterac u 65. minutu, a potom je usledila kazna.

Livaja je devet minuta kasnije iskoristio grešku Livakovića, primio je loptu na tri metra od gola i potom je lako ubacio u mrežu Dinama.

U trećem minutu nadoknade, posle odlično izvedenog kornera, ali i očajne reakcije odbrane Zagrepčana, 18-godišnji Amerikanac Rokas Pukstaš glavom je savladao Livakovića za veliko slavlje Torcide.

02:42

POBEDA SAUDIJSKE ARABIJE OČEKIVANA? Trener: Ulažu mnogo u fudbal, imaju ratnički mentalitet, a uslovi za trenine su im SVEMIRSKI!