POZNAT POSLEDNJI UČESNIK SVETSKOG PRVENSTVA! (FOTO)
Fudbaleri Kostarike, Foto: Profimedia

MUNDIJAL 2022

Oni će u Kataru biti u Grupi E sa Španijom, Nemačkom i Japanom

Objavljeno: 22:18h

Fudbalska reprezentacija Kostarike poslednji je učesnik Svetskog prvenstva u Kataru.

Kostarika je u plej-ofu pobedila Novi Zeland rezultatom 1:0 na neutralnom terenu.

Prvi i jedini gol na utakmici postignut je već u trećem minutu, a strelac je bio bivši as Arsenala Džoel Kempbel.

Novi Zeland je imao nekoliko prilika da izjednači u prvom poluvremenu, a to je i uspeo u 39. minutu. Međutim, Krisu Vudu je poništen gol.

Nastavili su Novozelanđani da pritiskaju, ali su u 67. minutu doživeli "hladan tuš".

Kosta Barbaruzes je dobio direktan crveni karton!

Kostarikanci su uspeli da odole protivniku do kraja meča, sačuvaju svoju mrežu i treći put u nizu izbore plasman na Mundijal.

Njima je ovo ukupno šesti put u istoriji da igraju na svetskim prvenstvima, a najbolji učinak ostvarili su 2014. u Brazilu kada su došli čak do četvrtfinala.

Oni će u Kataru biti u Grupi E sa Španijom, Nemačkom i Japanom.

Mundijal se igra od 21. novembra do 18. decembra ove godine.