KOSTIĆ ZAMENJEN, FRANKFURT PORAŽEN: Bajer ide ka LŠ-a, Lajpcig i Ajntraht ciljaju finale LE!
Fudbaleri Bajer Leverkuzena, Foto: EPA/Friedemann Vogel

bundesliga, 32- kolo

Posle prvih mečeva obe ekipe imaju po gol prednosti nad Rendžersom, odnosno Vest Hemom

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su večeras na svom terenu Ajntraht Frankfurt sa 2:0, u meču 32. kola Bundeslige.

Domaći tim je poveo golom Paulinja u 18. minutu, da bi konačan rezultat postavio Patrik Šik u 51. minutu.

Srpski fudbaler Filip Kostić odigrao je prvo poluvreme za gostujući tim, a onda je zamenjen.

Bajer se dva kola pre kraja nalazi na trećem mestu Bundeslige sa 58 bodova, a Ajntraht je 11. sa 40 bodova.

U narednom kolu Bajer gostuje Hofenhajmu, dok Ajntraht dočekuje Borusiju Menhengladbah.

Borusija Menćengladbah je istovremeno na svom terenu pobedila RB Lajpcig sa 3:1.

Vođstvo je domaćoj ekipi doneo Brel Embolo u 17. minutu, a Kristofer Nkunku je izjednačio rezultat u 36. minutu. Do kraja poluvremena novu prednost Menćengladbahu donosi Jonas Hofman, golom u drugom minutu nadoknade.

Domaći tim je od 64. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Niko Elvedi. Uprkos igraču manje, Hofman je u 77. minutu povećao rezultat i doveo Borusiju do pobede.

Lajpcig je peti sa 54 boda, dok je Menhengladbah na 10. mestu sa 41 bodom.U narednom kolu Lajpcig dočekuje Augsburg.

Ali pre toga RB Lajpcigu i Frankfurtu predstoje revanši polufinala Lige Evrope. Posle prvih mečeva obe ekipe imaju po gol prednosti nad Rendžersom, odnosno Vest Hemom.