Dominantna Belgija odučila Irsku od fudbala i najavila napad na visok plasman! (VIDEO)

euro, 2. kolo

Nije delovalo posle prvih 45 minuta da će ekipa Marka Vilmotsa lako osvojiti prve bodove na turniru

Fudbaleri Belgije savladali su neugodnu reprezentaciju Republike Irske u okviru drugog kola grupe E Evropskog prvenstva rezultatom 3:0 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u osminu finalu.

Nije delovalo posle prvih 45 minuta da će ekipa Marka Vilmotsa lako osvojiti prve bodove na turniru, viđena je tvrda igra koja se odvijala uglavnom na sredini terena. Belgijanci su i u prvom delu imali nešto više od igre, ali prva prava prilika je došla tek u 42. minutu kada je posle kornera najbolji u skoku bio Alderveireld, ali je sa gol linije loptu izbio Ves Hulahan.